Úsměv v dobrých rukou

DENTÁLNÍ KLINIKY

Vysoká odbornost lékařského týmu, bezbolestné ošetření a individuální přístup k pacientům jsou nám vlastní. Klientský servis poskytujeme v českém, anglickém i ruském jazyce. Jsme smluvním partnerem všech zdravotních pojišťoven.

Preventivní prohlídka + dentální hygiena = 1.500 ročně

Oprava kazů, implantáty = 150.000,-

Věra Nevěrná Praha 1

Naše specializace

S žádným problémem vás nepošleme pryč, umíme vyřešit všechno okolo zubů a zdravého úsměvu pod jednou střechou.

Praktické zubní lékařství se věnuje preventivním prohlídkám, ošetření zubních kazů a zubních kanálků, onkologické prevenci a protetice. Dále také ošetření zubů pomocí korunek a polokorunek. 
Pokud vás trápí kazy na zubech, bolest zubů či dásní nebo zánět dásní či zubních kanálků, obraťte se na naše specialisty.  

Naši zubní lékaři kladou důraz na pravidelné prohlídky, které dokáží předcházet vážnějším komplikacím. Nezbytnou součástí prevence a péče o zdravý chrup je dentální hygiena pod vedením zkušené dentální hygienistky.

Dentální hygiena je spolu s pravidelnými preventivními prohlídky jeden ze základních doporučení pro udržení ústního zdraví. 
Řeší zápach z úst, pigmentaci na zubech, zubní kámen, povlak na zubech a nečistoty v mezizubních prostorech. 
Zajišťujeme odstranění zubního kamene, pigmentových skvrn a nežádoucího zabarvení zubů. Náš tým s vámi také provede nácvik správného čištění zubů.

Dentální hygiena u dětí

Je neméně důležitá, neboť prevence má pozitivní vliv na kvalitu mléčného chrupu a tak i na zdravý vývoj stálých zubů. Zároveň je dobré nepodcenit osvojení správných technik a principů ústní hygieny. 
Většina zdravotních pojišťoven v rámci svých preventivních programů nabízí nejrůznější příspěvky na dentální hygienu a pomůcky. Zjistěte si, jaké možnosti máte právě vy.

Nestyďte se usmát. 
Estetická stomatologie řeší nežádoucí zabarvení, tvar nebo postavení zubů. Zajišťujeme bělení zubů, výměnu zubních plomb, ozdoby zubů, implantologii i protetiku. 

Zabarvení zubů je věcí genetiky, ale také stravy a životního stylu. Káva, červené víno, černý čaj nebo tabák mají na barevnost zubů negativní vliv. 

Jak bělení probíhá?

Doporučuje se bělit chrup bez kazů a se zdravými dásněmi. Je důležité si uvědomit, že se vybělí zuby, nikoliv výplň nebo korunka. Prvním krokem je proto vyšetření dutiny ústní zubním lékařem. A může se stát, že lékař v případě zubních náhrad zejména ve frontálním úseku bělení nedoporučí. Je samozřejmě možné zhotovit nové korunky nebo výplně v odpovídající barvě po ukončení bělení. Pro co nejlepší výsledek je před bělením nezbytné absolvovat návštěvu dentální hygienistky, která odstraní mechanické nečistoty, jako je zubní kámen a pigmentace.

Klienta vždy otevřeně a srozumitelně informujeme o postupu, časovém rozsahu a charakteru ordinačního bělení, o očekávaném výsledku a upozorníme i na související rizika. Před samotným bělením kolem zubů precizně aplikujeme bariéru k ochraně dásní a na zuby zbavené měkkých povlaků a pigmentací nanášíme bělící gel, který se aktivuje smícháním prášku a tekutiny. Bělící gel určený pro ordinační bělení je bezpečný, neboť s ním manipuluje odborně způsobilá osoba. Pro zvýšení bělícího účinku gelu používáme LED lampu a cyklus opakujeme třikrát po 15 minutách. Na závěr ošetření aplikujeme na vybělené zuby fluoridový gel, klienta poučíme o možné citlivosti zubů bezprostředně po vybělení a doporučíme vyhýbat se zbarveným jídlům a nápojům. Klientům mladším 18 let bělení zubů v našem dentálním centru neprovádíme.

Bělení se může provádět u dospělých klientů. Jedná se o naprosto bezpečný a často prováděný zákrok. Nedoporučuje se u těhotných žen a u lidí s vysokou citlivostí zubů, u zkažených zubů a zánětu dásní. V průběhu bělení je běžná zvýšená citlivost na studené, která však brzy odezní.

Řeší bakteriální zánět podpůrných tkání zubu, které tvoří dáseň, závěsné vazy a kostní lůžko v okolí kořene zubu. Tyto tkáně zajišťují ukotvení zubu v čelisti. Léčba je dlouhodobá a jejím cílem je udržet chrup co nejdéle ve funkčním stavu při současném zachování estetiky. Parodontologie rovněž studuje patologické pochody v dutině ústní, které poškozují tkáně kolem zubu, a zabývá se chorobami ústní sliznice.

Vedle zubního kazu je parodontóza druhým nejčastějším onemocněním v dutině ústní. Způsobuje krvácení dásní, zápach z úst, zánět dásní a poškození či úbytek čelistní kosti. Neléčená parodontitida vede k dalšímu ústupu kosti, viklavosti a v konečné fázi až ke ztrátě zubu.

Pouze správně rostlé zuby mohou dokonale plnit svou funkci: dobře kousat, napomáhat správné výslovnosti, snadno se čistit a v neposlední řadě i hezky vypadat. Nepravidelnosti chrupu všechny tyto kvality snižují.
Nápravu a nedostatky v postavení chrupu řešíme různými způsoby, z převážné většiny pomocí různých typů rovnátek. Při závažnějších vadách se do léčby může zapojit i čelistní chirurg. V některých případech se ortodontická léčba doplňuje jinými ošetřeními, například implantologickými nebo protetickými. Včasná ortodontická léčba je účinnou prevencí kazivosti zubů a poškození měkkých tkání ústní dutiny (parodontu). 

Neviditelná rovnátka Invisalign

Nabízíme také neviditelná rovnátka Invisalign, která jsou oblíbená zejména pro komfort. Jedná se o technologii speciálních transparentních folií vyrobených na míru pacienta, které dovolují výměnu či krátkodobé sejmutí a nasazení bez nutnosti návštěvy lékaře. Nijak neomezují aktivní život pacientů díky tomu, že se dají vyjímat např. na jídlo či na společenské akce.

Zabývá se diagnostikou a řešením nestandardních situací a problémů v oblasti dutiny ústní. Nejčastěji se provádí extrakce zubů, které jsou již tak poškozeny, že je nelze zachránit. Takový zub může způsobovat bolest, závažné záněty či poškozovat okolní zuby.
V našich ordinacích zubní lékaři přistupují k ošetřovaným klientům s maximální vstřícností a s ohledem na jejich individuální pocity a před výkonem je informují o jeho průběhu. Veškeré výkony se provádějí ambulantně při podání lokální anestezie, aby byl zákrok pro klienta bezbolestný. 

Extrakce zubu

Jedná se o výkon, při kterém se uvolní a odstraní zub ze zubního lůžka. Nejčastějšími důvody k extrakci jsou parodontitida, poškození zubu kazem nebo úrazem tak, že jej nelze opravit konzervativně ani proteticky, ortodontické důvody, podezření na fokální infekci a některé důvody protetické. 

Resekce

Při resekci se odstraní hrot kořene zubu spolu s infikovanou tkání, která zůstává kolem hrotu kořene zubu i po jeho endodontickém ošetření. I tento výkon je ambulantní a bezbolestný. V pooperačním průběhu se může v okolí operované oblasti vyskytnout otok, který se zvládá přikládáním studených obkladů. 

Pomocí zubních implantátů umožňuje obnovu jednoho či více chybějících zubů. Ztráta zubů v důsledku úrazu nebo i stáří může mít vedle estetického aspektu i závažné psychické dopady. Zubní implantáty jsou výbornou permanentní alternativou vyjímatelné zubní protézy.

Zubní implantát vypadá jako kořen zubu a má nosnost srovnatelnou se zdravým zubem. Obvykle se vyrábí z titanu a zubní lékař–implantolog jej upevňuje do čelistní kosti. Zde se stává pevnou podporou pro korunku (v případě ztráty jednoho zubu), můstek (v případě ztráty více zubů) či celkovou náhradu chrupu. Implantologie řeší i případné problémy s úbytkem čelistní kosti.

Implantáty jsou vhodné pro každého a představují ideální náhradu při ztrátě zubu.  Pokud je totiž v chrupu mezera po zubu, může postupem času dojít ke sklopení či vystoupení okolních zubů z kosti. To může vyvolat celou řadu následných nepříjemností od atrofie kosti přes fonační problémy až k nutnosti odstranit další zuby; nehledě na estetický diskomfort.

Úplné vhojení zavedeného implantátu trvá minimálně 8 týdnů. Po této době je implantát již pevně spojený s okolní kostí a umožňuje zatížení plně funkční protézou, tedy korunkou, můstkem nebo celkovou náhradou chrupu. Při správné ústní hygieně a péči by měl impantát vydržet celý život. 

Zaměřuje se na odborné ošetření zubních kanálků, které může být jedinou možností zachování zubu. Hlavním úkolem tohoto specializovaného stomatologického oboru je záchrana mrtvého či zaníceného zubu, aby nemuselo dojít k jeho vytržení. Ošetření je náročné na kvalitní přístrojové a nástrojové vybavení i na použité materiály a vyžaduje vysokou preciznost lékaře. Principem je dokonalé zprůchodnění, rozšíření, dezinfekce a zaplnění kořenového kanálku, což zejména u vícekořenových zubů bývá náročné i časově. Vlastní endodontické ošetření vždy doprovází rentgenové vyšetření daného zubu.

Je-li zub napaden kazem, mohou bakterie obsažené v zubním kazu proniknou až do dřeňové dutiny. Zde mohou způsobit zánět a následně i odumření zubní dřeně, neboť ta v dospělosti nemá téměř žádnou regenerační schopnost. Navíc hrozí průnik infekce přes hrot kořene zubu, což vede k dalším komplikacím. 

Má za úkol nahrazovat poškozené nebo ztracené zuby různými typy zubních náhrad a obnovovat tak celistvost chrupu. Kromě funkčnosti musí zubní náhrady splňovat rovněž stále náročnější požadavky na kvalitu použitého materiálu i vzhled. Některé dostavby zubů může zhotovit lékař přímo v ordinaci, ale většina fixních zubních náhrad se vyrábí klientovi „na míru“ v zubní laboratoři.

Fixní náhrady se zhotovují především z keramiky, dále z kompozitních materiálů nebo se kombinuje kov a keramika. Snímatelné náhrady jsou z pryskyřice, případně mohou obsahovat kovové prvky, jako jsou výztuhy a spony.

U nás jste v dobrých rukách

Postaráme se o váš úsměv

Náš tým

Odborníci, u kterých jste v dobrých rukách

MDDr. Adéla Plasová
Vedoucí lékařka

MDDr. Ondřej Šrámek
Záchovná stomatologie, mikroskopická endodoncie a protetika

MUDr. Rudolf Pacovský
Záchovná stomatologie

Dr. Illia Khvyts
Záchovná stomatologie

MDDr. Silvia Čechová
Záchovná stomatologie

MDDr. Martin Šelep
Záchovná stomatologie

MDDr. Sergej Bodnar
Záchovná stomatologie, mikroskopická endodoncie

MDDr. Marek Arpáš

MDDr. L'ubomír Fecko

MDDr. Romana Kubrová

MDDr. Petr Němec
Záchovná stomatologie (Dental Image)

Dr. Lidija Todorská

JAK TO U NÁS VYPADÁ

Naše kliniky


Vysoce odborná zařízení
s perfektními odborníky a vysoce moderní výbavou.

Náš přístup


Opravdové pochopení, péče a odborný pohled. U nás neděláme rozdíly.

Co klinika, to kvalita

V dobrých rukách

Naše zavedené kliniky

Vedené odborníky, vychovávající odborníky.
Objednání na čas, smlouvy s pojišťovnami na většinu zákroků, příjemné prostředí.